Eliminacje w turnieju Minisiatkówki Kinder Sport

pp_ks006W dniach 25.04.2013 oraz 08.05.2013r odbyły się eliminacje województwa dolnośląskiego w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki Kinder Sport w dwójkach – IV klasa ( 10 lat).

Startowały 23 drużyny z Dolnego Śląska, w tym tak mocne drużyny jak: Wrocław, Milicz , Oława. Klub nasz wystawił 2 drużyny :UKS Dekoria I ( w składzie  F. Ciunajtis, M. Pietrzak, Sz. Silko), UKS Dekoria II (w składzie P. Boguń, T. Taurogiński, T. Sierzputowski).

W założeniu eliminacje miały wyłonić 8 drużyn, które będą walczyły w mistrzostwach Dolnego Śląska w dniu 16.05.br. Każda z naszych drużyn rozegrała w sumie 20 meczy . W tej kategorii wiekowej mecz składa się z jednego seta do 25 pkt.

Po ostrej i zaciętej rywalizacji UKS Dekoria „Świdnica” I  zajęła 6 miejsce tym samym awansując do finałów. Jest to tym większy sukces , że chłopcy trenują dopiero od roku a  w składzie jest dwóch chłopców z  III klasy, co dobrze rokuje na przyszłość .

Turniej ten, przeprowadzany już od kilku lat, jest najważniejszym wydarzeniem sportowym w kategorii wiekowej  10-12 lat.  Po eliminacjach wojewódzkich 20 drużyn najlepszych z całej Polski spotyka się w Zabrzu na Mistrzostwach Polski. Drużyna naszego klubu UKS Dekoria „Świdnica” w roku 2012 zajęła wysokie  IV miejsce w półfinałach Mistrzostw Polski grając w barażach o dostęp do finałów.

Trzymajmy kciuki za naszych chłopców w finałach Dolnego Śląska w dniu 16.05.2013.

Zobacz galerię zdjęć

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.