Ogólnopolski Turniej w Minisiatkówce Chłopców – Wrocław

W dniach 16-17.11.2013 we Wrocławiu odbył się Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki chłopców o Puchar Dyrektora Lotniczych Zakładów Naukowych. Zawodnicy przyjechali z  9 miejscowości , w tym z tak mocnych ośrodków w minisiatkówce  jak   : Kędzierzyn – Koźle,  Łódź, Wrocław,  Brzesko. Nie zabrakło oczywiście naszej drużyny UKS Dekoria Świdnica, która była reprezentowana w „ Dwójkach ” przez 2 drużyny :
drużyna UKS Dekoria Świdnica I, w składzie kpt. Michał Pietrzak, Szymon Silko

drużyna UKS Dekoria Świdnica II, w składzie kpt. Nobert Majewski, Tomek Sierzputowski, oraz w „ Trójkach ” – kpt Filip Ciunajtis, Łukasz Wożny, Piotr Boguń, Tobiasz Taurogiński. Klasyfikacja była drużynowa i zespołowa. Były przewidziane puchary i medale dla 3 pierwszych drużyn i dla 3 pierwszych zespołów.
W grupie „ Dwójek ”startowało 16 drużyn, które były podzielone na 2 grupy. W I-szym etapie wyłoniono po 4 pierwsze drużyny, które wchodziły do II etapu w walce o miejsca I – VIII, oraz kolejne 4, które walczyły o miejsca IX – XVI. Bardzo dobrzy wypadła nasza drużyna UKS Dekoria Świdnica I, która w grupie A zajęła II pozycję, tym samym wchodząc do szerokiego finału. W meczu ćwierćfinałowym gładko pokonała drużynę  SP 11 Kędzierzyn Koźle II awansując do pólfinału. Dalej niestety ulegliśmy drużynie SP 56 Łódź I, która okazała się później najlepsza- wygrywając w finale z SP 11 Kędzierzyn I. Bardzo emocjonujący był nasz mecz o 3 miejsce – walka była punkt za punkt, ale ostatecznie ulegliśmy dużo bardziej doświadczonej drużynie Gryf Brzesko I.
Niemniej uważam jako Prezes, że jest to nasz duży sukces, ponieważ M Pietrzak i Sz. Silko trenują dopiero od roku, a już walczą z najlepszymi drużynami z Polski.
Na uwagę zasługuje też nasza druga Dwójka, która zdobyła I-sze lokatę II etapu, ostatecznie IX miejsce, ale dało to nam jako zespołowi możliwość zdobycia III msc drużynowo, otrzymując puchar i medale.
Drużyna Trójek zajęła 10 miejsce na 12 startujących drużyn, ale ten turniej traktowaliśmy eksperymentalnie dla zdobycia doświadczenia.
Tagi , , , , , .Dodaj do zakładek Link.