[Kadeci] Międzynarodowy Turniej Łeba 2015

UKS_Leba_2015_01XVIII Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Młodzieży o puchar burmistrza miasta Łeby.

W dniach 27.02 – 01.03 2015r kadeci UKS Dekoria Świdnica, uczestniczyli w bardzo silnie obsadzonym turnieju w Łebie. XVII Międzynarodowy Maraton siatkarski o Puchar Burmistrza, w którym brało udział aż 36 drużyn, w tym 16 ekip kadetów i 20 kadetek, między innymi, AZS Olsztyn, Trefl Gdańsk, Chemik

Bydgoszcz, Kaliningrad, Czerni Słupsk czy Kędzierzyn Koźle, rozpoczął się w piątek a skończył w niedzielę. Nadmorski turniej, naszpikowany reprezentantami Polski kadetów i kadetek, dostarczył licznie zgromadzonej publiczności wiele wrażeń i emocji. Nasza drużyna, która w głównej mierze oparta była na uczniach klasy sportowej z Gimnazjum nr 3, zajęła 11 miejsce. W pierwszym meczu, chłopcy nieco stremowani, przegrali z Jurandem Malbork 2:0. Drugi mecz zagraliśmy z Treflem Gdańsk, w którym grało 3 reprezentantów Polski. Ulegliśmy również 2:0, ale po walce i na miarę możliwości „swoich” warunków fizycznych. Potem bardzo spokojnie wygraliśmy z Tygrysami Strzelin 2:0 i ulegliśmy po bardzo dobrym meczu 1:2 Nowemu Tomyślowi. W ostatnim meczu, pokonaliśmy zespół z Mrągowa 2:0 i zakończyliśmy turniej na 11 miejscu. Miłym zaskoczeniem dla nas było to, iż burmistrzem Łeby jest rodowity świdniczanin pan Andrzej Strzechmiński, który osobiście wręczył naszej drużynie puchar oraz dyplom i w czasie zakończenia turnieju serdecznie nas pozdrowił i życzył sukcesów.

Turniej kadetów wygrała drużyna Chemika Bydgoszcz a kadetek Czarni Słupsk. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, uda nam się również uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu sportowym, z którego wynieśliśmy wiele nowych doświadczeń.

od lewej: Robert Bernart,Maciek Kurnicki, Kuba Popławski, Filip Slatan, Piotr Godula (trener), Marcin Wołek,Patryk Stabrawa
z przodu: Aleksander Rataj, Michał Jagiełło
UKS_Leba_2015_08
Tagi , , , , .Dodaj do zakładek Link.