Dolnośląski Finał Gimnazjady – Złotoryja 2015

DFG_02

Siatkarze Gimnazjum nr 3 Mistrzami Dolnego Śląska w piłce siatkowej.

24. marca 2015 roku na długo zapadnie w pamięć grupie siatkarzy i kibiców z Gimnazjum nr 3. W Złotoryi spotkały się cztery najlepsze drużyny swoich stref- Gimnazjum nr 5 z Wrocławia, Gimnazjum z Wilkowa, Gimnazjum z Kamiennej Góry oraz Gimnazjum nr 3  ze Świdnicy, aby walczyć o Mistrzostwo Dolnego

Śląska w Piłce Siatkowej Chłopców. Wielkie emocje i wzruszenie towarzyszyły nam od początku. Kluczowe w początkowej fazie rozgrywek było losowanie par półfinałowych: Wrocław- Wilków i Świdnica- Kamienna Góra. Na dwóch boiskach równolegle rozegrano mecze półfinałowe.Mecz półfinałowy wygraliśmy pewnie do 17 i 9. Finałowym rywalem okazał się główny faworyt do wygranej – wrocławskie Gimnazjum, które od wielu lat zwycięża w tej imprezie. Zawodnicy wrocławskiej drużyny to reprezentanci Polski oraz zawodnicy Gwardii Wrocław. Rywalizacja była bardzo zacięta. Pierwszy set wygrali nasi przeciwnicy do 20. W drugim secie nasi siatkarze przy ogłuszającym dopingu grupy kibiców z klasy 2a oraz  3b zwyciężyli do 22 i doprowadzili do tie break’u. I tu nie po raz pierwszy okazało się, że kibice i ich wsparcie może stać się kolejnym zawodnikiem, a pasja i dążenie do spełniania marzeń dodaje skrzydeł. Drużyna, której trzon tworzą uczniowie klasy 3b, wielokrotni reprezentanci miasta Świdnica w wielu turniejach i zawodach, ograła w Gimnazjum nr 5 SOS Wrocław do 13. Tak zostaliśmy Mistrzami! Wielka radość, bo jedziemy na Mistrzostwa Polski! Na początku czerwca w Lublinie odbędą się Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej, w której weźmie udział 16 najlepszych drużyn, a województwo Dolnośląskie będzie reprezentować Gimnazjum nr 3!

(fot. Bożena Ślepecka)

MISTRZOWIE DOLNEGO ŚLĄSKA W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW:
Maciej Kurnicki – kapitan, wybrany MVP ( najlepszy zawodnik ) turnieju
Jakub Popławski – najlepszy przyjmujący turnieju
Patryk Stabrawa – najlepszy rozgrywający turnieju
Aleksander Rataj
Filip Slatan
Mateusz Grymek
Maksymilian Paleń
Bartłomiej Grobelny
Adrian Śmigło
Kacper Pietrzak
Mikołaj Galiński
Trener zespołu: Piotr Godula

Dziękujemy również za wsparcie Dyrekcji Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi, Prezesowi U.K.S. Dekoria Świdnica oraz UM Świdnica.
Tagi , , , , , .Dodaj do zakładek Link.