Jeszcze więcej sportu w „Mechaniku”

pp_mechanikDzięki przychylności Starostwu oraz Dyrekcji i współpracy szkoły z klubem sportowym UKS Dekoria Świdnica w Zespole Szkół Mechanicznych od bieżącego roku szkolnego powstała klasa siatkarska, która jest odpowiedzią na duże zainteresowanie trenowaniem tej dyscypliny wśród naszych uczniów.

Innowacja pedagogiczna okazała się strzałem w dziesiątkę! Grupa siatkarzy ma 4 dodatkowe godziny zajęć specjalistycznych z siatkówki w tygodniu oprócz 3 obowiązkowych zajęć z wychowania fizycznego. W zajęciach sportowych uczestniczy 20 uczniów klas 1-4. Trenerem klasy jest Marcin Kuc – obecny szkoleniowiec III – ligowego UKSu Dekoria Świdnica. Celem klasy jest nauka i doskonalenie podstawowych umiejętności siatkarskich. Planowana jest organizacja Ligi Siatkówki Szkolnej w bieżącym roku, co miejmy nadzieję spowoduje zwiększenie zainteresowania siatkówką i przyczyni się do podniesienia poziomu sportowego uczestniczących w lidze szkół.

W Zespole Szkół Mechanicznych oraz UKS Dekoria Świdnica mają nadzieję, że wśród uczniów uczestniczących w treningach ujawni się talent siatkarski, który w przyszłości zasili szeregi zespołu seniorskiego naszego klubu. Zapraszamy do „Mechanika” wszystkich siatkarzy i tych, którzy pragną nauczyć się tej dyscypliny od podstaw.

Tagi , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.