Początki

Tradycje świdnickiej siatkówki głównie związane są z osiągnięciami kobiet. Siatkówka męska w naszym mieście nie miała w przeszłości na tyle szczęścia, aby sięgnąć po większe sukcesy w tej dyscyplinie, dlatego przyszedł czas aby to zmienić. Mamy wielu uzdolnionych chłopców lubiących i chcących grać w siatkówkę, świetną kadrę trenerską, dlatego mocno wierzymy, że uda nam się zbudować silną grupę i zaistnieć w męskiej siatkówce.

Zapraszamy do naszego klubu wszystkich chłopców, którzy lubią siatkówkę. Nie wymagamy od każdego bardzo dobrych umiejętności. Jeśli chciałbyś uprawiać ten sport dla własnego zdrowia, rekreacji, satysfakcji, to mamy miejsce dla Ciebie – serdecznie zapraszamy na nasze treningi.

To już trzeci rok istnienia naszego klubu!

Początkowo, głównym celem było zorganizowanie chłopcom zajęć pozalekcyjnych i stworzenie możliwości gry w siatkówkę, która jest jedną z najciekawszych gier zespołowych. Po kilku miesiącach działalności okazało się, że zabawa z piłką zaczyna nabierać wyrazistych kształtów  i przeistacza się w grę umożliwiającą stanąć do rywalizacji z rówieśnikami innych drużyn. Rozwój wydarzeń częściowo zmienił kierunek i wstępne założenia. Grupa członków zaczęła bardziej ambitnie podchodzić do gry, zapragnęła rywalizacji i dzięki temu możemy dziś pochwalić się awansem do III ligi. Podejście zawodników i trenerów dobrze wróży przyszłości klubu. Sukcesy już są, a kolejne przed nami.

Zarząd klubu UKS Dekoria Świdnica

prezes_klubuPiotr Kurnicki – prezes zarządu

wiceprezes_klubuPiotr Kołodziej – wiceprezes zarządu

Kadra trenerska

P_Godula

Piotr Godula – ukończył AWF we Wrocławiu, uzyskał tytuł trenera II klasy w piłce siatkowej. Od tego czasu zaczął pracę jako nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Mechanicznych, oraz jako trener młodziczek w MKS Polonia Świdnica. W jego dorobku są: z drużyną kadetek w 2003/2004 wygrał III ligę seniorek, w 2004/2005 IV miejsce na Dolnym Śląsku, w 2006/2007 zdobył srebrny medal w mistrzostwach Dolnego Śląska młodziczek, oraz III miejsce w ćwierćfinale Mistrzostw Polski. W 2007/2008 roku zdobył brązowy medal w mistrzostwach Dolnego Śląska młodziczek, w 2008/2009 został trenerem seniorek i juniorek w MKS Świdnica. W tymże sezonie z juniorkami wywalczył brązowy medal w mistrzostwach Dolnego Śląska, a z seniorkami wygrał III ligę i walczył w barażach o drugą ligę jednak bez sukcesu. Jego drużyna uczestniczyła również w rozgrywkach o Puchar Polski, gdzie w pierwszej rundzie trafiła na I ligową drużynę Budowlani z Torunia i niestety odpadła z dalszych gier.
W 2009 roku w XIV Plebiscycie Wiadomości Świdnickich na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Roku, zajął I miejsce w kategorii – Najpopularniejszy Trener. Jego cztery wychowanki były powoływane do kadry Polski, a jedna z nich jest w niej do tej pory.
Obecnie od 2,5 roku pracuje w UKS Dekoria Świdnica. W mini siatkówce w sezonie 2011/2012 zdobył wicemistrzostwo Dolnego Śląska i czwarte miejsce w półfinale Mistrzostw Polski. Prywatnie – ma żonę i dwójkę dzieci.Lubi słuchać dobrej muzyki, oraz śpiewać i grać na perkusji.

M.Antoniak

Magdalena Antoniak Wychowanka MKS  "Polonia" Świdnica. Poza Świdnicą grała w "Siarce" Tarnobrzeg oraz "Azotach" Chorzów. Reprezentowała barwy kraju na Mistrzostwach Europy Juniorek oraz Mistrzostwach Świata Młodzieżówki.
Ukończyła AWF we Wrocławiu uzyskując tytuł trenera II klasy.
Po powrocie do Świdnicy rozpoczęła pracę w Zespole Szkół Budowlano – Elektrycznych jako nauczyciel WF, gdzie pracuje do dzisiaj.

Po zakończeniu kariery zawodniczej rozpoczęła pracę trenerską w MKS "Świdnica" obejmując zespół seniorek i kadetek. Z  zespołem młodzieżowym w 2011 zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski Kadetek.

Obecnie trener  minisiatkówki "Dekoria" Świdnica. W ubiegłym sezonie z drużyną "trójek" zdobyła 4 miejsce w strefie dolnośląskiej