[Młodzicy] VIII Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców „Kędzierzyńsko-Kozielski Koziołek 2014”

Koziolek_05W dniach 24-26.0.2014 młodzicy UKS Dekoria Świdnica uczestniczyli w VIII Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców „Kędzierzyńsko-Kozielski  Koziołek 2014”. W zawodach brało udział 12 drużyn dziewcząt i 12 drużyn chłopców. Zespoły w większości były z rocznika 1998, więc o rok starsi od naszych chłopców. Nasza drużyna zajęła X miejsce wygrywając 2 mecze i przegrywając 4. W pierwszym meczu graliśmy z drużyną z Niemiec Volley Juniors  Thuringen, jak się okazało później zwycięzcami turnieju, przegraliśmy 2:0. Drugi

mecz również bez historii z AZS Częstochowa 2:0. Trzeci mecz przegraliśmy z Kędzierzynem Koźle 2:1 i to był jeden z najlepszych meczów w tym turnieju. Chłopcy mieli już kilka zagrań, pomimo iż są młodzikami, na poziomie kadeta. Czwarty i piąty mecz wygraliśmy z rezerwami Kędzierzyna i z VC Drezno po 2:0. A o 9 miejsce przegraliśmy ponownie z Kędzierzynem tym razem 2:0. Ale nie wynik, ani miejsce były głównym celem wyjazdu grupy na ten turniej. Chłopcy zebrali bardzo dużo cennych doświadczeń, które na pewno zaprocentują w przyszłości. Podpatrywali zagrania innych zespołów, które chcieli od razu przenieść na swoją grę. Nawiązaliśmy wiele ciekawych znajomości z zawodnikami i trenerami innych drużyn. Graliśmy przede wszystkim w hali ZAKSY Kędzierzyn Koźle, gdzie na co dzień trenują siatkarze z ekstraligi. Oglądaliśmy ich trening oraz uczyliśmy się nowych przyśpiewek.
Za rok na pewno tu wrócimy i postaramy się zająć wyższe miejsce

P.s mielismy okazję zobaczyc mecz ZAK S.A.