[Młodzicy] Ćwierćfinały Mistrzostw Polski – Nowy Tomyśl 2014

Mlodzicy_CMP_NowyTomysl_05W dniach 08-09.03 2014 drużyna młodzików UKS Dekoria Świdnica uczestniczyła w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski. Turniej odbył się w Nowym Tomyślu. Był to duży sukces młodych siatkarzy , którzy trenując dopiero od  3 lata dostali się aż do ćwierćfinałów. W turnieju brało udział 6 drużyn z całej Polski: UKS Dekoria Świdnica, MMKS Kangur Nowy Tomyśl, Calisia Kalisz, Tęcza Krosno Odrzańskie, Maraton Świnoujście i MMKS II Kędzierzyn Koźle. Zaczęliśmy turniej grając z gospodarzami.  Niestety nie udało nam się przejęć do półfinałów Mistrzostw Polski.

Potencjał techniczny mieliśmy, ale stres i trema „zjadła” zawodników co nie pozwoliło na wejście we właściwy rytm i zagranie  na swoim poziomie. Główną postacią tego meczu był sędzia, który myślał chyba, że jest na meczu Plus Ligii, bo oprawa i organizacja turnieju była na bardzo wysokim poziomie, i co chwilę gwizdał naszym rozgrywającym piłki podwójne, czym bardzo się przyczynił do „wyłączenia” z gry znaczących  zawodników.

Ostatecznie awans do półfinałów mistrzostw Polski uzyskały drużyny ze Świnoujścia i Krosna Odrzańskiego.
Turniej skończyliśmy bardzo miłym  akcentem, gdyż zawodnik naszej drużyny Rafał Bernat został najlepszym obrońcą turnieju. Serdecznie mu gratulujemy i wierzymy, że to wyróżnienie wpłynie na Rafała mobilizująco do dalszego rozwoju na pozycji libero.
Doświadczenie jakie zebraliśmy na turnieju ogólnopolskim, na pewno zaprocentuje w przyszłości, bardzo w to wierzymy i dalej ostro trenujemy, bo za pół roku zaczniemy grę już w juniorach młodszych, a więc na siatce o wysokości 2.43, gdzie będzie naprawdę trudno dostać się do pierwszej trójki na Dolnym Śląsku.
Skład: Maciej Kurnicki (kapitan), Jakub Popławski, Szymon Drzazga, Olo Rataj, Łukasz Szyszka, Grzegorz Radziwiłko, Rafał Bernat (libero), Kacper Kaniowski, Mateusz Siemek, Szymon Brzozowski, Filip Slatan, Patryk „Świeży” Stabrawa. Trener:  Piotr Godula