Wielkie emocje, wspaniała wygrana naszego zespołu!

postW ostatnim meczu rozgrywek IV ligi nasz zespół UKS DEKORIA ŚWIDNICA pokonał ULKS OGIEŃ ŻMIGRÓD.

 

 

Trener Marcin Kuc podsumował spotkanie:

UKS Dekoria Świdnica jak wielka rozpędzona LOKOMOTYWA kolejny raz udowodniła swoją wyższość i zdominowała wczoraj Ogień Żmigród  – ubiegłorocznego III ligowca. Był to nasz ostatni mecz rundy rewanżowej i zarazem najważniejszy bowiem każdy mały punkt decydować mógł o awansie/barażach do III ligi DZPS.

Zrealizowaliśmy swoje marzenia, zrealizowaliśmy również plany klubu, który ambitnie patrzy w przyszłość. W chwili obecnej pozostaje nam czekać na decyzję DZPSu, czy awans mamy z „automatu”, czy też będziemy musieli rozegrać jeszcze jeden mecz barażowy. Wszystko zależy bowiem od rozgrywek na szczeblu II ligi, jednak bardziej prawdopodobne patrząc na lata poprzednie – awans będzie.

Drugie miejsce w IV lidze to olbrzymi sukces naszych młodych siatkarzy, którzy pragnę przypomnieć swoje doświadczenie ligowe zbierają dopiero drugi rok. Wielu z nich zaczynało swoją zabawę z siatkówką trzy lata temu trenując w grupach szkoleniowych. Już wtedy zaliczyliśmy wielki sukces podczas rozgrywek Amatorskiej Plus Ligi zdobywając III miejsce w Polsce w kategorii juniorów. Ten właśnie sukces zmotywował nas do wystąpienia w IV ligowych rozgrywkach. Dzięki działaniom zarządu klubu UKS pojawił się na mapie dolnośląskich rozgrywek. Pierwszy sezon zakończyliśmy na VIII miejscu, w obecnym sezonie mamy II. Jest więc postęp i to bardzo cieszy! Świdnica ponownie ma męską siatkówkę i mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec sukcesów naszych zawodników.

Wczorajszy mecz UKS Dekoria Świdnica wygrał 3:1 tym samym zrealizowaliśmy nasz plan maksimum. Spotkanie z Ogniem Żmigród z pewnością dostarczyło wielu emocji licznie zgromadzonej publiczności.

Pierwszy set nazwałbym rozruchem przed kolejnymi partiami. W szeregach UKSu ewidentnie było wyczuwalne zdenerwowanie co powodowało niedokładność w wielu elementach, a przede wszystkim w przyjęciu. Set ten zakończył się wynikiem 21:25. Jednak pod koniec nasza UKSowska lokomotywa zaczynała się powoli rozpędzać. Kolejne dwa sety to miażdżąca przewaga naszego zespołu, którego Żmigród nie mógł zatrzymać praktycznie w żadnym elemencie. Zdecydowana wygrana 25:13 i 25:12 sama mówi za siebie. Kolejny raz bardzo dobrze zaprezentowali się przyjmujący Radosław Dywan, Mateusz Czykieta oraz Mateusz Drączkowski, którzy niejednokrotnie seriami zdobywali dla nas punkty. Kolejny świetny mecz rozegrał nasz rozgrywający Damian Sadowski oraz libero Przemysław Gmyrek.

Set czwarty musiał być w wykonaniu naszych siatkarzy najbardziej emocjonujący i wyrównany – to chyba specjalność moich zawodników. Pozwoliliśmy przeciwnikowi po dwóch poprzednich miażdżących partiach wstać z kolan i uwierzyć w wygraną w tej partii. Zimną krew do samego końca zatrzymał UKS i ostatecznie wygrał 25:23 i całe spotkanie 3:1!

Chciałbym bardzo podziękować naszym kibicom, którzy kolejny raz wspierali nas podczas meczu. Wczoraj nasza hala wypełniona była po brzegi! Mamy więc świetnych rasowych kibiców, którzy potrafią w odpowiednim momencie zmotywować nasz zespół do walki. Emocje myślę, że udzieliły się każdemu.

Wyniki w setach: 21:25; 25:13; 25:12; 25:23.

Skład zespołu:

Sadowski D., Szydłowski M., Brzegowy K., Kołodziej M, Kruk K., Pasikowski B., Koronczewski P., Dywan R., Czykieta M., Drączkowski M., Pawłowski A., Gmyrek P.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.