Relacja z sobotniego spotkania

 

pp_IMG_5380

Bezpośrednie sprawozdanie trenera Marcina Kuca z sobotniego meczu :

16 lutego z pewnością, dzięki naszym siatkarzom, wielu kibicom kojarzyć będzie się z wielkimi emocjami! To naprawdę był wyrównany mecz. Pomijając proste błędy, które pojawiały się po naszej stronie jestem bardzo zadowolony z postawy zespołu, który pomimo ogromnej presji i z pewnością świadomości jak ważny jest teraz każdy punkt wywalczył komplet kolejnych 3pkt. umacniając tym samym pozycję naszego zespołu w tabeli.

Wczorajszy mecz UKS Dekoria Świdnica wygrał 3:1. Spotkanie z ZTS Ząbkowicami Śląskimi nie należało do przyjemnych i łatwych. Przez ostatnie dwa tygodnie zespół przygotowywał się do kolejnych meczy trenując i grając mecze sparingowe, ale przede wszystkim walczył z przeciwnościami losu – 4 zawodników w ostatnim tygodniu było chorych, wyłączonego mamy jednego środkowego, który doznał skręcenia stawu skokowego, a na bóle pleców narzeka nasz główny libero. Mimo tych wszystkich przeciwności zespół stanął na wysokości zadania i jestem z niego dumny.

W pierwszych dwóch setach (25:18; 25:21), widać było dominującą przewagę naszego zespołu, który bezlitośnie wykorzystywał błędy przeciwnika. Bardzo dobrze funkcjonowało rozegranie, tu szczególnie chciałbym wyróżnić powracającego po kontuzji Michała Szydłowskiego, który wiele w tym meczu nam pomógł. Od seta trzeciego wkradły się nerwy, to spowodowało, że mieliśmy duże trudności z przyjęciem zagrywki przeciwnika a w konsekwencji nie mogliśmy grać tego co jest naszym atutem – środka. Wynik sam mówi za siebie 19:25.

Set czwarty pomimo trudnego początku był tym, w którym Dekoria pracowała tak jak należy. To chyba najbardziej emocjonujący set spotkania z bardzo dobrą waleczną postawą obu zespołów. Jednak zimną krew do samego końca zachowaliśmy my i tym sposobem wygraliśmy 25:22!

Przed nami trudny tydzień, wiele pracy nad wieloma rzeczami technicznymi. Za tydzień podejmujemy na wyjeździe zespół KS Jelenia Góra, który grając u siebie jest bardzo groźnym przeciwnikiem o czym przekonali się niejednokrotnie nasi ligowi rywale. Mam jednak nadzieję, że uda mi się poukładać wszystko w zespole i przede wszystkim nie będzie nam już towarzyszyć żadna choroba. Kolejny mecz na świdnickiej Hali Pionierów zagramy dopiero 2 marca – podejmować będziemy ULKS Ogień Żmigród.

Chciałbym bardzo podziękować naszym kibicom, którzy kolejny raz wspierali nas podczas meczu. Wytworzyli oni fantastyczną atmosferę, która dopingowała naszych siatkarzy – coraz głośniej mówi się, że Świdnica ma swojego ósmego zawodnika 🙂

Wyniki w setach: 25:18; 25:21; 19:25; 25:22.

Skład zespołu:

Sadowski D., Szydłowski M., Brzegowy K., Kołodziej M, Kruk K., Pasikowski B., Koronczewski P., Dywan R., Czykieta M., Drączkowski M., Pawłowski A., Gmyrek P.

 

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.