Relacja z sobotniego spotkania

pp_IMG_5380

Bezpośrednie sprawozdanie trenera Marcina Kuca z sobotniego meczu :

16 lutego z pewnością, dzięki naszym siatkarzom, wielu kibicom kojarzyć będzie się z wielkimi emocjami! To naprawdę był wyrównany mecz. Pomijając proste błędy, które pojawiały się po naszej stronie jestem bardzo zadowolony z postawy zespołu, który pomimo ogromnej presji i z pewnością świadomości jak ważny jest teraz każdy punkt wywalczył komplet kolejnych 3pkt. umacniając tym samym pozycję naszego zespołu w tabeli.

Wczorajszy mecz UKS Dekoria Świdnica wygrał 3:1. Spotkanie z ZTS Ząbkowicami Śląskimi nie należało do przyjemnych i łatwych. Przez ostatnie dwa tygodnie zespół przygotowywał się do kolejnych meczy trenując i grając mecze sparingowe, ale przede wszystkim walczył z przeciwnościami losu – 4 zawodników w ostatnim tygodniu było chorych, wyłączonego mamy jednego środkowego, który doznał skręcenia stawu skokowego, a na bóle pleców narzeka nasz główny libero. Mimo tych wszystkich przeciwności zespół stanął na wysokości zadania i jestem z niego dumny.

W pierwszych dwóch setach (25:18; 25:21), widać było dominującą przewagę naszego zespołu, który bezlitośnie wykorzystywał błędy przeciwnika. Bardzo dobrze funkcjonowało rozegranie, tu szczególnie chciałbym wyróżnić powracającego po kontuzji Michała Szydłowskiego, który wiele w tym meczu nam pomógł. Od seta trzeciego wkradły się nerwy, to spowodowało, że mieliśmy duże trudności z przyjęciem zagrywki przeciwnika a w konsekwencji nie mogliśmy grać tego co jest naszym atutem – środka. Wynik sam mówi za siebie 19:25.

Set czwarty pomimo trudnego początku był tym, w którym Dekoria pracowała tak jak należy. To chyba najbardziej emocjonujący set spotkania z bardzo dobrą waleczną postawą obu zespołów. Jednak zimną krew do samego końca zachowaliśmy my i tym sposobem wygraliśmy 25:22!

Przed nami trudny tydzień, wiele pracy nad wieloma rzeczami technicznymi. Za tydzień podejmujemy na wyjeździe zespół KS Jelenia Góra, który grając u siebie jest bardzo groźnym przeciwnikiem o czym przekonali się niejednokrotnie nasi ligowi rywale. Mam jednak nadzieję, że uda mi się poukładać wszystko w zespole i przede wszystkim nie będzie nam już towarzyszyć żadna choroba. Kolejny mecz na świdnickiej Hali Pionierów zagramy dopiero 2 marca – podejmować będziemy ULKS Ogień Żmigród.

Chciałbym bardzo podziękować naszym kibicom, którzy kolejny raz wspierali nas podczas meczu. Wytworzyli oni fantastyczną atmosferę, która dopingowała naszych siatkarzy – coraz głośniej mówi się, że Świdnica ma swojego ósmego zawodnika 🙂

Wyniki w setach: 25:18; 25:21; 19:25; 25:22.

Skład zespołu:

Sadowski D., Szydłowski M., Brzegowy K., Kołodziej M, Kruk K., Pasikowski B., Koronczewski P., Dywan R., Czykieta M., Drączkowski M., Pawłowski A., Gmyrek P.

Dodaj do zakładek Link.