Nasi seniorzy pokonali KS Jelenia Góra

mecz_23_02_2012W hali sportowej jeleniogórskiej SP11 nasi seniorzy pokonali zespół KS Jelenia Góra z wynikiem 3:1. Był to ważny mecz rundy zasadniczej.

Trener, Marcin Kuc, podsumował spotkanie:

23 lutego to kolejny dzień, kiedy UKS Dekoria Świdnica zapisuje na swoim koncie 3pkt. Jesteśmy coraz bliżej awansu w który tak wielu już na samym początku sezonu wątpiło. Wiele przeciwności i negatywnych zdarzeń zostawiliśmy za sobą. I chociaż wielu rzeczy nam jeszcze brakuje do pełni szczęścia, udowodniliśmy, że pomimo trudności można wiele zdziałać w Świdnicy! Siatkówka męska powraca na parkiety i coraz śmielej stawia kolejne kroki. Wczorajszy mecz UKS Dekoria Świdnica wygrał 3:1 tym samym zrealizowaliśmy nasz plan maksimum. Spotkanie z KS Jelenia Góra ponownie nie należało do łatwych i przyjemnych o czym świadczyć może sromotnie przegrany drugi set 25:14. W pierwszym, trzecim i czwartym secie (25:18; 25:16; 25:20), widać było wyraźną dominację naszego zespołu, który bezlitośnie wykorzystywał błędy przeciwnika. Bardzo dobrze funkcjonowało rozegranie i atak. Kolejny raz bardzo dobre spotkanie rozegrał nasz libero, który pomimo choroby udowodnił swoją wysoką dyspozycję. Skutecznie kończył Radosław Dywan, który jest niekwestionowanym liderem zespołu. Świetną zmianę zrobili Mateusz Drączkowski oraz Paweł Koronczewski, dzięki którym zespół zapisał na swoje konto wiele punktów. O secie drugim chcielibyśmy wszyscy jak najszybciej zapomnieć. Po bardzo dobrej grze w połowie tej partii nasi zawodnicy zatrzymali się na amen. Wynik mówi sam za siebie 14:25. Ten zimny prysznic mam nadzieję, będzie tylko motywatorem do dalszej pracy przed kolejnym spotkaniem, które rozgrywamy tym razem u siebie 2 marca o godz.16,00 w naszej świdnickiej Hali Pionierów – podejmować będziemy ULKS Ogień Żmigród.

Chciałbym bardzo podziękować naszym kibicom, którzy kolejny raz wspierali nas podczas meczu. Wytworzyli oni fantastyczną atmosferę, która dopingowała naszych siatkarzy – graliśmy na wyjeździe, ale dzięki nim czuliśmy się jak u siebie 🙂

Obiektywna recenzja z meczu:
Dodaj do zakładek Link.